Sort by

_Azzie_s has logged 45 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Edit this entry  
22
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
Edit this entry  
22
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Edit this entry  
21
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Waffles + Mochi's Holiday Feast

Waffles + Mochi's Holiday Feast

2021
×
Edit this entry  
17
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Edit this entry  
17
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
16
Smitty

Smitty

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ted

Ted

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Princess

The Princess

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Butt Has a Fever

My Butt Has a Fever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Naruto: Ninja Clash in the Land of Snow

Naruto: Ninja Clash in the Land of Snow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry