Sort by
  • Dumb Money

    ★★★

  • The Equalizer 3

    ★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Clock

  • Air

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★½

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★½

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★

  • Detectorists Special

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Heart Failure

    ★★★★½

  • Amsterdam

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Empire of Light

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★

  • TÁR

    ★★

  • Beast

    ★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Candy

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Ice Age: Scrat Tales

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Stranger at the Gate

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Black Cop

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½