Sort by
  • Nope

    ★★

  • Irma Vep

    ★★½

  • Broker

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★½

  • On Xerxes' Throne

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Men

  • Bleat

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Spider-Man: All Roads Lead to No Way Home

    ½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Flux Gourmet

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★

  • Dual

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Antlers

  • Maid

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Restless

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The North Water

  • A Hero

    ★★★

  • Lamb

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Hit the Road

  • Compartment No. 6

    ★★★

  • Benedetta

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

  • Voyagers

    ★½

  • Nobody

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Ninjababy

  • Hotel Royalty Since 1887

  • Dear Diary: World's First Pranks

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★

  • A Heightened World

  • Identity Crisis: Bringing Possessor to Life

  • The Call

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Mank

  • The Undoing