• Uncle Yanco

  • Daisies

    ★★★★

  • Umbrella

  • Persona

    ★★★★

  • Masculin Féminin

    ★★★★

  • I See the Sun

  • The Wedding

    ★★★★★

  • Father of a Soldier

  • A Hard Day's Night

    ★★★★★

  • The Umbrellas of Cherbourg

    ★★★½

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★½

  • Me, Grandma, Iliko and Ilarion

    ★★★★

  • The Loneliness of the Long Distance Runner

    ★★★½

  • Carrousel

  • Udiplomo sasidzo

  • Goodbye Again

  • Young Love

  • One Hundred and One Dalmatians

  • April

  • Breathless

    ★★½

  • Good Morning

    ★★★★

  • The 400 Blows

    ★★★★★

  • Sleeping Beauty

  • Manana

  • The Very Eye of Night

  • Feud

  • Otar's Widow

  • The Severed Heads

  • Lust for Life

  • Rebel Without a Cause

  • Lady and the Tramp

  • Chrichina

  • Ben and Me

  • Roman Holiday

  • Peter Pan

  • Singin' in the Rain

  • Alice in Wonderland

  • Cinderella

  • Little Rural Riding Hood

  • The Private Life of a Cat

  • Ritual in Transfigured Time

  • Northwest Hounded Police

  • A Study in Choreography for Camera

  • Witch's Cradle

  • At Land

  • Meshes of the Afternoon

  • Bambi

  • Dumbo

  • Pinocchio

  • The Ugly Duckling

  • The Practical Pig

  • Snow White and the Seven Dwarfs

  • I Love to Singa

  • A Farewell to Arms

  • Un Chien Andalou

    ★★★★★

  • Häxan

    ★★★★

  • A Trip to the Moon

    ★★★★★

  • London's Trafalgar Square

  • Deadly Class

  • Wake Man

  • Tbilisuri Love Story

  • Disorder

  • The Unknown Soldier

  • King Gizzard And The Lizard Wizard at Glastonbury 2017