Sort by

s h a w n has logged 51 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
22
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepover

Sleepover

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
08
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
06
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fruition

Fruition

2018
×
Edit this entry  
05
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Electra Woman & Dyna Girl

Electra Woman & Dyna Girl

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Swimmer

Swimmer

2012
×
Read the review Edit this entry