Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Here Now

Here Now

2015
×
Edit this entry  
17
Pan 700

Pan 700

1974
×
Edit this entry  
17
Pan 699

Pan 699

1974
×
Edit this entry  
17
Pan 698

Pan 698

1974
×
Edit this entry  
17
Pan 697

Pan 697

1974
×
Read the review Edit this entry  
17
Pan 4

Pan 4

1974
×
Edit this entry  
17
Pan 3

Pan 3

1974
×
Edit this entry  
17
Pan 2

Pan 2

1974
×
Edit this entry  
17
Pan 1

Pan 1

1974
×
Edit this entry  
17
Pan 0

Pan 0

1974
×
Edit this entry  
16
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Light Years

Light Years

2021
×
Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
M3LL155X

M3LL155X

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Immeasurable

The Immeasurable

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Innocent

Innocent

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry