Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Infiesto

Infiesto

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Plane

Plane

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Plane

Plane

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Alkhallat+

Alkhallat+

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
½
Edit this entry  
30
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
★★
Edit this entry  
04
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Grudge

The Grudge

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Lou

Lou

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Darlings

Darlings

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bahebek

Bahebek

2022
×
½
Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Not Okay

Not Okay

2022
×
★½
Edit this entry  
04
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Girl in the Basement

Girl in the Basement

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Veronica

Veronica

2017
×
½
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★
Edit this entry  
26
Pandora

Pandora

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
Edit this entry  
09
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
Interceptor

Interceptor

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
06
Al Nemr Wa Al Ontha

Al Nemr Wa Al Ontha

1987
×
★★½
Edit this entry  
06
Men

Men

2022
×
½
Edit this entry  
06
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★★
Edit this entry