Katelyn has logged 76 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Beast

Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry