• Knives Out

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Mute

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Beast

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Finding Dory

  • The Neon Demon

  • X-Men: Apocalypse

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Big Short

  • The Walk

    ★★★★

  • Crimson Peak

  • The Martian

  • Room

    ★★★★★

  • Macbeth

    ★★★★½

  • Inside Out

  • Sicario

  • Carol

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Interstellar

  • Big Hero 6

  • Gone Girl

  • Nightcrawler