• The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • The Reason I Jump

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Brighton Miracle

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★

  • Otherhood

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★

  • Anima

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Despite Everything

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½