Sort by
  • Ilary Blasi: The One and Only

  • There’s Still Tomorrow

    ★★★★½

  • The Captain

    ★★★★

  • Le mie poesie non cambieranno il mondo

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Kidnapped

    ★★★★

  • A Brighter Tomorrow

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • My Name Is Mo'Nique

    ★★★★

  • Mae Martin: SAP

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Disco Boy

    ★★★★★

  • Copenhagen Does Not Exist

    ★★★

  • The Tuba Thieves

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Dreaming Arizona

    ★½

  • Dry

    ★★½

  • Saint Omer

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Merkel

    ★★

  • Bones and All

    ★★

  • Fairytale

    ★★★★

  • Persuasion

  • You Can Live Forever

    ★★★

  • The Dreamlife of Georgie Stone

  • Le Pupille

  • Forever Young

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • The Eight Mountains

    ★★★★★

  • Man Caves

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Alcarràs

    ★★★★½

  • The African Desperate

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★

  • Christmas at the Ranch

    ½

  • Benediction

    ★★½

  • Ennio

    ★★★★½

  • The Inner Cage

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Wet Sand

    ★★★

  • Bucolic

    ★★★

  • Penelope My Love

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Futura

    ★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★★

  • Mariner of the Mountains

    ★★★½

  • The Braves

    ★★½

  • The Velvet Queen

    ★★★

  • Soy Libre

    ★★½

  • Ninjababy

    ★★½

  • Keep Punching

    ★★½

  • Miss Marx

    ★★

  • Correspondence

    ★★★★

  • Goddess of the Fireflies

    ★½

  • Tahara

    ★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • The Nose or Conspiracy of Mavericks

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Faith

    ★★½

  • Terror, Sisters!

  • Two of Us

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • San Vittore

    ★★★