• All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

  • Bo Burnham: Inside

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • The Serpent

  • Death to 2020

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The War with Grandpa

  • The Wrong Missy

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Marianne & Leonard: Words of Love

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Escape at Dannemora

    ★★★★½

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • An Actor Prepares

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Blockers

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • F*&% the Prom

    ½

  • WHAT DID JACK DO?

  • The Tribes of Palos Verdes

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Okja

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★½

  • Clive Davis: The Soundtrack of Our Lives

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Rebel in the Rye

    ★★

  • To the Bone

    ★★★

  • Supersonic

  • The Edge of Seventeen

  • You Never Had It: An Evening With Bukowski

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Gimme Danger

    ★★★

  • My Big Fat Greek Wedding 2

    ★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½