Sort by

maria has logged 26 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry