Sort by

belony has logged 251 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bang Bang

Bang Bang

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
If I Were You

If I Were You

2006
×
★★★½
Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry