• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★★½

  • Movie Hoarders: From VHS to DVD and Beyond!

    ★★★

  • Black Widow

  • False Positive

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Chaos Walking

  • Censor

  • The Little Things

  • WandaVision

  • The Last Blockbuster

  • Hillbilly Elegy

  • Psycho Goreman

  • Nocturne

    ★★★

  • Freaky

  • Rent-A-Pal

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • High Score

    ★★★½

  • Unhinged

  • Archive

    ★★½

  • The Rental

  • Becky

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Possessor

  • Relic

  • Spree

  • Goldman v Silverman

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Underwater

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • The Forest of Love

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Greenlight

    ★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • VFW

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • The Beach House

  • Guns Akimbo

  • Saint Maud

    ★★★

  • Synchronic

  • A Beautiful Day in the Neighborhood