Sort by

8BeanSoup has logged 745 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Exorcist: The Beginning

Exorcist: The Beginning

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Two Faces of Dr. Jekyll

The Two Faces of Dr. Jekyll

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Thirst

Thirst

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Razorback

Razorback

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tarzan's Fight for Life

Tarzan's Fight for Life

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High on the Range

High on the Range

×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sinister Harvest

Sinister Harvest

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Seven Sinners

Seven Sinners

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Damned

The Damned

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tarzan and the Trappers

Tarzan and the Trappers

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
McQ

McQ

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of the Mummy's Tomb

The Curse of the Mummy's Tomb

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tarzan and the Lost Safari

Tarzan and the Lost Safari

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Them All and Come Back Alone

Kill Them All and Come Back Alone

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Train Robbers

The Train Robbers

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hell Night

Hell Night

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hamburger Hill

Hamburger Hill

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tarzan's Hidden Jungle

Tarzan's Hidden Jungle

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Sardonicus

Mr. Sardonicus

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry