Sort by

8BeanSoup has logged 1,478 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zatoichi in Desperation

Zatoichi in Desperation

1972
×
Read the review Edit this entry  
30
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zatoichi at Large

Zatoichi at Large

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zatoichi Meets the One-Armed Swordsman

Zatoichi Meets the One-Armed Swordsman

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Escort

The Escort

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zatoichi Goes to the Fire Festival

Zatoichi Goes to the Fire Festival

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Necessary Roughness

Necessary Roughness

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twelve Chairs

The Twelve Chairs

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Angel

Evil Angel

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The House Without a Christmas Tree

The House Without a Christmas Tree

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Zatoichi Meets Yojimbo

Zatoichi Meets Yojimbo

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Program

The Program

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Samaritan Zatoichi

Samaritan Zatoichi

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fighting Preacher

The Fighting Preacher

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry