Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Rides a Horse

Death Rides a Horse

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Big Store

The Big Store

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Deadly Mantis

The Deadly Mantis

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lust for Love

Lust for Love

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Bloody Apes

Night of the Bloody Apes

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Go West

Go West

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Gundown

The Big Gundown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to School

Back to School

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Land Unknown

The Land Unknown

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frankenstein Created Woman

Frankenstein Created Woman

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pumpkin

Pumpkin

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunday Night at the Trocadero

Sunday Night at the Trocadero

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Sleep

How to Sleep

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hellbenders

The Hellbenders

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Battle

The Battle

1911
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swords and Hearts

Swords and Hearts

1911
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
His Trust Fulfilled

His Trust Fulfilled

1911
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silverado

Silverado

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Leech Woman

The Leech Woman

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fugitive

The Fugitive

1910
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return to the 36th Chamber

Return to the 36th Chamber

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The House with Closed Shutters

The House with Closed Shutters

1910
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Touch

The Touch

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thesis

Thesis

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Border States

In the Border States

1910
×
★★★★
Read the review Edit this entry