Sort by

sunny has logged 26 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fear

Fear

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Screwed

Screwed

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fight for Your Right Revisited

Fight for Your Right Revisited

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Producers

The Producers

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry