• Get the Goat

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Tomb Raider

  • Black Panther

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

  • Baby Driver

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • iBoy

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Your Name.

    ★★½

  • The Wailing

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Kung Fu Panda 3

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron

  • Furious 7

  • John Wick

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Noah

  • Ride Along

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

  • Her

    ★★★★★

  • Still Life (Betamale)

    ★★★★

  • The Wolverine

  • Man of Steel

  • The Purge

    ½

  • Now You See Me

  • Iron Man 3

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Skyfall

  • The Perks of Being a Wallflower

    ½

  • The Amazing Spider-Man

  • E Aí... Comeu?

    ★½

  • The Avengers

  • American Reunion

  • Project X

    ★★½

  • The Man from the Future

    ★★½

  • Captain America: The First Avenger

  • Mr. Popper's Penguins

  • Green Lantern

  • Cars 2