Sort by

Matt has logged 31 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dick

Dick

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★½
Edit this entry