Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Strays

Strays

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
PlayTime

PlayTime

1967
×
Read the review Edit this entry  
28
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
Read the review Edit this entry  
18
The Brave Little Toaster

The Brave Little Toaster

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
Edit this entry  
18
OPAL

OPAL

2020
×
Edit this entry  
08
Batman

Batman

1966
×
Read the review Edit this entry  
07
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Edit this entry  
04
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
Read the review Edit this entry  
31
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
After Hours

After Hours

1985
×
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
Nashville

Nashville

1975
×
Edit this entry  
21
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
G-Force

G-Force

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
Edit this entry  
07
Nimona

Nimona

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
Read the review Edit this entry  
03
Past Lives

Past Lives

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
Edit this entry  
28
Reality

Reality

2023
×
Edit this entry  
25
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
Edit this entry  
19
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
Edit this entry  
10
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
Edit this entry  
09
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Edit this entry  
05
Women Talking

Women Talking

2022
×
Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
Edit this entry  
26
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
Edit this entry