• Yes Day

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Burrow

  • Les Cowboys Fringants - L’Amérique Pleure

    ★★★½

  • Behind The Try: A Try Guys Documentary

  • 2020 : notre cinéma en quarantaine

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

  • Soul

  • My Very Own Circus

  • The Rose Family

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★

  • Out

  • The Half of It

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Playdate with Destiny

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Lamp Life

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • Loop

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • Thanks for Everything

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Wind

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★½

  • Mafia Inc.

    ★★★

  • Martin Matte : La vie, la mort... eh la la..!

  • Antigone

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • And the Birds Rained Down

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • K-12

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Falling Inn Love

  • Float

  • Fabulous

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Compulsive Liar

    ★★½

  • The Lion King

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • It Must Be Heaven

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Bare Necessity

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

  • A White, White Day

  • Rocketman

    ★★★

  • A Brother’s Love

    ★★★½

  • Wine Country

  • Yesterday

    ★★

  • The Last Summer

  • The Perfect Date

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½