Bri has logged 23 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Name Is Joe

My Name Is Joe

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paisan

Paisan

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Naked Island

The Naked Island

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry