Bri has logged 201 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Three Kings

Three Kings

1999
×
Read the review Edit this entry  
01
Inferno

Inferno

1980
×
Read the review Edit this entry  
31
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
Read the review Edit this entry  
31
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
Read the review Edit this entry  
19
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Gravity

Gravity

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Twixt

Twixt

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
The Fish Child

The Fish Child

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Sanshiro Sugata Part Two

Sanshiro Sugata Part Two

1945
×
Read the review Edit this entry  
24
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
Read the review Edit this entry  
22
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
Read the review Edit this entry  
18
A Single Shot

A Single Shot

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Rosalinda

Rosalinda

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
Read the review Edit this entry  
14
Obsession

Obsession

1976
×
Edit this entry  
13
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hardcore

Hardcore

1979
×
Read the review Edit this entry  
11
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Read the review Edit this entry  
11
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
Read the review Edit this entry  
07
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wild Child

The Wild Child

1970
×
Edit this entry  
02
The Train

The Train

1964
×
Read the review Edit this entry  
31
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Interiors

Interiors

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thieves Like Us

Thieves Like Us

1974
×
Edit this entry  
17
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
The Wrong Man

The Wrong Man

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weekend

Weekend

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Cronos

Cronos

1993
×
Read the review Edit this entry  
03
Targets

Targets

1968
×
Read the review Edit this entry  
22
The Bride Wore Black

The Bride Wore Black

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Down the Shore

Down the Shore

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Romance & Cigarettes

Romance & Cigarettes

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Gorgeous Girl Like Me

A Gorgeous Girl Like Me

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry