Sort by
  • The Conference

    ★★★

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★½

  • Totally Killer

    ★★★½

  • Haunted Mansion

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Boogeyman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ★½

  • Spirited

    ★★★★

  • The Murmuring

    ★★★★

  • The Viewing

    ★★★★

  • Pickman's Model

    ★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★★

  • The Outside

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Lot 36

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Halloween Ends

    ★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Copenhagen Cowboy

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Athena

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Unhuman

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Studio 666

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Hinterland

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★