Sort by
  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Cheaper by the Dozen

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Annette

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★

  • Unpregnant

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • All Day and a Night

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • After

    ½

  • Booksmart

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Where Hands Touch

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Suspiria

    ★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

  • Tag