Sort by

2sdaychicken has logged 133 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Reflections of China

Reflections of China

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Soarin' Around the World

Soarin' Around the World

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Soarin' Around the World

Soarin' Around the World

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Awesome Planet

Awesome Planet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's Tough to Be a Bug

It's Tough to Be a Bug

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's Tough to Be a Bug

It's Tough to Be a Bug

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vacation Fun

Vacation Fun

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Tours 3D - The Adventures Continue

Star Tours 3D - The Adventures Continue

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Star Tours 3D - The Adventures Continue

Star Tours 3D - The Adventures Continue

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Tours 3D - The Adventures Continue

Star Tours 3D - The Adventures Continue

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Muppet*Vision 3-D

Muppet*Vision 3-D

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Muppets Celebrate Jim Henson

The Muppets Celebrate Jim Henson

1990
×
★★★★
Edit this entry  
27
Disneyland's 35th Anniversary Special

Disneyland's 35th Anniversary Special

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Muppets at Walt Disney World

The Muppets at Walt Disney World

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Muppets: A Celebration of 30 Years

The Muppets: A Celebration of 30 Years

1986
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Fantastic Miss Piggy Show

The Fantastic Miss Piggy Show

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Vincent

Vincent

1982
×
★★★½
Edit this entry  
24
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Abbott and Costello Meet the Mummy

Abbott and Costello Meet the Mummy

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Abbott and Costello Meet the Creature

Abbott and Costello Meet the Creature

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Abbott and Costello Meet the Invisible Man

Abbott and Costello Meet the Invisible Man

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Abbott and Costello Meet the Killer, Boris Karloff

Abbott and Costello Meet the Killer, Boris Karloff

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry