Sort by

2sdaychicken has logged 608 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Louis C.K.: Oh My God

Louis C.K.: Oh My God

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Promare

Promare

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promare: Lio-hen

Promare: Lio-hen

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Promare: Galo-hen

Promare: Galo-hen

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Louis C.K. Learns About the Catholic Church

Louis C.K. Learns About the Catholic Church

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Louis C.K.: Chewed Up

Louis C.K.: Chewed Up

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Louis C.K.: Shameless

Louis C.K.: Shameless

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Louis C.K.: One Night Stand

Louis C.K.: One Night Stand

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
23
HBO Comedy Half-Hour 24: Louis C.K.

HBO Comedy Half-Hour 24: Louis C.K.

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pootie Tang

Pootie Tang

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tomorrow Night

Tomorrow Night

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Caesar's Salad

Caesar's Salad

1990
×
★★½
Edit this entry  
21
Ugly Revenge

Ugly Revenge

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Letter V

The Letter V

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Highjacker

Highjacker

1995
×
★★½
Edit this entry  
21
The Legend of Willie Brown

The Legend of Willie Brown

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Hello There

Hello There

1995
×
★★½
Edit this entry  
21
Brunch

Brunch

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Ice Cream

Ice Cream

1993
×
★★★
Edit this entry  
20
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppets' Wizard of Oz

The Muppets' Wizard of Oz

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kermit's Swamp Years

Kermit's Swamp Years

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Father of the Bride Part 3 (ish)

Father of the Bride Part 3 (ish)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry