Sort by

24framesofnick has logged 106 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Burger 2

Good Burger 2

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
About My Father

About My Father

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Landscape with Invisible Hand

Landscape with Invisible Hand

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Disaster

Beautiful Disaster

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Bratz

Bratz

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pusher II

Pusher II

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry