Sort by

24framesofnick has logged 27 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom 3

Venom 3

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: The Dragon's Challenge

Spider-Man: The Dragon's Challenge

1979
×
Read the review Edit this entry  
19
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Way Home

No Way Home

1996
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry