Sort by
  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★

  • Prey

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Beanie Mania

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

  • My First Summer

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★½

  • After We Collided

  • Shithouse

    ★★★½

  • Work It

    ★★

  • Host

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Disclosure

  • The Nowhere Inn

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½