Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hole

The Hole

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hostel

Hostel

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
He's Out There

He's Out There

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry