Sheenie has logged 21 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The God of Cookery

The God of Cookery

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Orange: Future

Orange: Future

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry