Breanna has logged 15 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Querelle

Querelle

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Winter's Tale

Winter's Tale

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Men

The Men

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry