Breanna has logged 169 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Detachment

Detachment

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Enchanted Bell

The Enchanted Bell

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zombie Nightmare

Zombie Nightmare

1987
×
Read the review Edit this entry  
30
P.S. Burn This Letter Please

P.S. Burn This Letter Please

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Club

Club

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perifericu

Perifericu

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pure

Pure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Who Can Predict What Will Move You

Who Can Predict What Will Move You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sheer Qorma

Sheer Qorma

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heaven Reaches Down to Earth

Heaven Reaches Down to Earth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hand

The Hand

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Swoon

Swoon

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The White Album

The White Album

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marty

Marty

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Europa

Europa

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry