• The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Sheer Qorma

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Pure

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • Long Toast

    ★★★½

  • Perifericu

    ★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Escaping the Fragile Planet

    ★★★½

  • Heaven Reaches Down to Earth

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Club

    ★★★★

  • Rick and Morty vs Genocider

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Kapaemahu

    ★★★★½

  • P.S. Burn This Letter Please

    ★★★½

  • Who Can Predict What Will Move You

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Dirty

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Yuru Yuri,

  • The Addams Family

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Wanted

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • K-12

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Mr. Jimmy

    ★★★½

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • Holy Trinity

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Breakfast

    ★★★½

  • A Month of Single Frames

    ★★★½

  • Given

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • The Fall of 76

  • Yesterday

    ★½

  • Tux and Fanny

    ★★★★

  • Sarazanmai

  • Us

    ★★★★