15DigitUsername has logged 322 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wonderful Wizard of Oz

The Wonderful Wizard of Oz

1910
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Current War

The Current War

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Side of Oz

The Dark Side of Oz

×
Read the review Edit this entry  
26
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kool-Aid Man in Second Life

Kool-Aid Man in Second Life

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Make Me Psychic

Make Me Psychic

1978
×
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Star Of Christmas

The Star Of Christmas

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
200

200

1975
×
Read the review Edit this entry  
01
The Fall of 76

The Fall of 76

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Circle

The Circle

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
'E'

'E'

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Church

Mr. Church

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mazes and Monsters

Mazes and Monsters

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Furry Vengeance

Furry Vengeance

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Angel

Angel

1957
×
Read the review Edit this entry  
20
Quest for Camelot

Quest for Camelot

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wonder Ring

The Wonder Ring

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monkey Drummer

Monkey Drummer

2000
×
Read the review Edit this entry  
18
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
gorillaz: making of plastic beach

gorillaz: making of plastic beach

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry