• Diana: The Musical

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • America: The Motion Picture

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Blue Miracle

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Rick and Morty in the Eternal Nightmare Machine

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Us Again

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

  • A Recipe for Seduction

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • Canvas

  • Stardust

  • Coffin

    ★★★★

  • Blithe Spirit

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The History of the World's Highest Jump

  • Unsettling Scenes

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Resistance

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Great Toilet Paper Scare

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Scenes from My Life

  • Tesla

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • The Blue Shell Incident

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • In the Shadow of the Towers: Stuyvesant High on 9/11

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Full Force

    ★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½