tobias (: has logged 72 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sherlock: The Sign of Three

Sherlock: The Sign of Three

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
What About Dick?

What About Dick?

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Epic

Epic

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Edit this entry  
28
The Cat from Outer Space

The Cat from Outer Space

1978
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Polaroid

Polaroid

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Around the World in Eighty Days

Around the World in Eighty Days

1956
×
★★★
Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Reunion

American Reunion

2012
×
½
Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Safe House

Safe House

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Holidays

Holidays

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Alice

Alice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freeheld

Freeheld

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Salinger

Salinger

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Benji the Hunted

Benji the Hunted

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★½
Edit this entry