• Black Panther

    ★★★★★

  • Up in Smoke

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Mean Girls

    ★★★★½

  • FRED: The Movie

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Extortion

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Clueless

    ★★★★½

  • Circle

    ★★★★★

  • Would You Rather

    ★★★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★½