• Dune

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Project Power

  • The Book of Sun

    ★★

  • Old Kids

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • Masameer: The Movie

  • 6 Underground

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • 27th of Shaban

  • The Rat

    ½

  • Us

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • Rampage

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Mute

  • Game Night

    ★★★

  • When We First Met

    ★★

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • The Babysitter

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Papillon

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Death Note

    ½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Naked

    ½

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Baywatch