Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rabbit Hood

Rabbit Hood

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grey Hounded Hare

The Grey Hounded Hare

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roman Legion-Hare

Roman Legion-Hare

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pavarotti

Pavarotti

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
To Beep or Not to Beep

To Beep or Not to Beep

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gonzales' Tamales

Gonzales' Tamales

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Walky Talky Hawky

Walky Talky Hawky

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Finch

Finch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Odor-Able Kitty

Odor-Able Kitty

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
An Itch in Time

An Itch in Time

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rabbit Punch

Rabbit Punch

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Attenborough's Life in Colour

Attenborough's Life in Colour

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Barking

No Barking

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Birds Anonymous

Birds Anonymous

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Steal Wool

Steal Wool

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Draftee Daffy

Draftee Daffy

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Gruesome Twosome

A Gruesome Twosome

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Daffy Duck & Egghead

Daffy Duck & Egghead

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Super-Rabbit

Super-Rabbit

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daffy Duck and the Dinosaur

Daffy Duck and the Dinosaur

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Falling Hare

Falling Hare

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocket Squad

Rocket Squad

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Claws for Alarm

Claws for Alarm

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Windblown Hare

The Windblown Hare

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Robin Hood Daffy

Robin Hood Daffy

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
An Egg Scramble

An Egg Scramble

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bye, Bye Bluebeard

Bye, Bye Bluebeard

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Daffy Duck Slept Here

Daffy Duck Slept Here

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Porky Pig's Feat

Porky Pig's Feat

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pigs in a Polka

Pigs in a Polka

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry