• Malignant

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Ma

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Girl

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Fear & Shame

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★½

  • Yoga Hosers

    ½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Love

    ½

  • Life

    ★★½

  • Tangerine

    ★★★★

  • Blackhat

    ★★★

  • Tusk

    ½

  • Heaven Knows What

    ★★★½

  • I Origins

    ½

  • Mommy

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Enemy

    ★½

  • The Zero Theorem

    ★★★★½

  • Palo Alto

    ★½

  • The Conjuring

    ★★★

  • Paradise: Hope

    ★★★½

  • Stoker

    ★★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★½

  • Anna Karenina

    ★★★★

  • Paradise: Faith

    ★★½

  • FRED 3: Camp Fred

    ★★★★

  • Cosmopolis

    ★★★★

  • Paradise: Love

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★

  • Jack and Jill

    ★½

  • In Time

    ★★

  • Fred 2: Night of the Living Fred

    ★★

  • Shame

    ★★★

  • Megan Is Missing

    ½

  • Water for Elephants

    ★★★

  • Rio

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★

  • Pariah

    ★★★★★