Sort by

ballestero has logged 181 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obsessed

Obsessed

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumper

Jumper

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marighella

Marighella

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Savage X Fenty Show Vol. 3

Savage X Fenty Show Vol. 3

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Infinite

Infinite

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Insensate

Insensate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
B.A.P.S.

B.A.P.S.

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Carnaval

Carnaval

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry