Sort by

xénia 🕊️🌿 has logged 55 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★
Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Whisper

Whisper

2007
×
Edit this entry  
26
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
Edit this entry  
17
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★½
Edit this entry  
16
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★
Edit this entry  
15
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
2 Hours 2 Vegas

2 Hours 2 Vegas

2015
×
Edit this entry  
12
Faces in the Crowd

Faces in the Crowd

2011
×
Edit this entry  
12
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Excision

Excision

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
An Untimely Intrusion

An Untimely Intrusion

1902
×
Edit this entry  
11
The Turn-of-the-Century Blind Man

The Turn-of-the-Century Blind Man

1898
×
Edit this entry  
11
The Magician's Alms

The Magician's Alms

1905
×
Edit this entry  
11
At the Photographer's

At the Photographer's

1900
×
Edit this entry  
11
Ocean Studies

Ocean Studies

1906
×
Edit this entry  
11
An Obstacle Course

An Obstacle Course

1906
×
Edit this entry  
11
The Hierarchies of Love

The Hierarchies of Love

1906
×
Edit this entry  
11
The Irresistible Piano

The Irresistible Piano

1907
×
Edit this entry  
11
Clown, Dog and Balloon

Clown, Dog and Balloon

1905
×
Edit this entry  
11
Automated Hat-Maker and Sausage-Grinder

Automated Hat-Maker and Sausage-Grinder

1900
×
Edit this entry  
11
Disappearing Act

Disappearing Act

1898
×
Edit this entry  
11
A Four-Year-Old Heroine

A Four-Year-Old Heroine

1907
×
Edit this entry  
11
A Story Well Spun

A Story Well Spun

1906
×
Edit this entry  
11
The Landlady

The Landlady

1900
×
Edit this entry  
11
Midwife to the Upper Class

Midwife to the Upper Class

1902
×
Edit this entry  
11
Miss Dundee and Her Performing Dogs

Miss Dundee and Her Performing Dogs

1902
×
Edit this entry  
11
At the Hypnotist's

At the Hypnotist's

1897
×
Edit this entry  
11
On the Barricade

On the Barricade

1907
×
Edit this entry  
11
The Glue

The Glue

1907
×
Edit this entry  
11
Serpentine Dance by Lina Esbrard

Serpentine Dance by Lina Esbrard

1902
×
Edit this entry  
11
Pierrette's Escapades

Pierrette's Escapades

1900
×
Read the review Edit this entry  
11
Bathing in a Stream

Bathing in a Stream

1897
×
Edit this entry  
11
Faust and Mephistopheles

Faust and Mephistopheles

1903
×
Edit this entry  
11
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
Edit this entry  
11
A Sticky Woman

A Sticky Woman

1906
×
Edit this entry  
11
The Burglars

The Burglars

1897
×
Edit this entry  
11
Serpentine Dance by Mme. Bob Walter

Serpentine Dance by Mme. Bob Walter

1897
×
Edit this entry  
11
Madame's Cravings

Madame's Cravings

1907
×
Edit this entry  
11
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
Edit this entry  
11
Falling Leaves

Falling Leaves

1912
×
Edit this entry  
09
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★
Edit this entry