• Our Father

  • The Girl From Plainville

  • Phoenix Rising

  • X

  • The Dropout

  • The Weekend Away

  • No Exit

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Inventing Anna

  • Fresh

  • The Tinder Swindler

  • Scream

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Dead Asleep

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • The Unforgivable

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Maid

  • Britney vs. Spears

  • Midnight Mass

  • Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

    ½

  • Squid Game

  • Silent Night

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Guilty

  • LuLaRich

  • Halloween Kills

  • Spencer

  • Parallel Mothers

  • Candyman

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Novice

    ★★★½

  • We Need to Do Something

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

  • Cruella

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

  • The Fallout

  • A House on Fire

    ★★★½

  • kid 90

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Crisis

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Pleasure

  • Land

    ★★★

  • Mass

  • The Most Beautiful Boy in the World

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Death to 2020

  • The Last Blockbuster