• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Winter Castle

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Jim Gaffigan: Noble Ape

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★

  • Violet Evergarden

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Psych: The Movie

    ★★★★

  • Christmas in Angel Falls

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Amityville: The Awakening

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Rough Night

    ★★½

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Power Rangers

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Assassin's Creed

    ★★★½