Sort by

Dillon(!) has logged 425 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Animal House

Animal House

1978
×
Read the review Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shooter

Shooter

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
#Horror

#Horror

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Read the review Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
½
Read the review Edit this entry